logo, sosyolab, internet, teknoloji, haber

Sosyolab size teknoloji ve internet dünyasına dair en güncel haberler ve öğretici rehberler sunmayı amaçlayan bir girişimdir.
reklam

Yapay zeka, insanların ne hastalanacağını önceden tahmin edebilecek

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte sağlıkta da yaşanan gelişmelere bir yenisi daha ekleniyor. Google tarafından geliştirilen yapay zekanın insanların ne zaman hastalanacağını önceden tahmin edileceği bildirildi.

Dünyanın en gelişmiş arama moturu Google, son dönemlerde üstünde çalıştığı yapay zeka uygulamasının insanlar hayatını her yönden kolaylaştıracağını belirterek, yapay zekanın insanların ne zaman hastalanacağını tahmin edebileceğini kaydetti.Google tarafından yapılan bu açıklamayı destekleyen Bilim insanları da, yapay zeka tarafından yapılan analizlerin beklentilerin üzerinde olumlu olduğunu söyledi.

Google'nin her gün daha da geliştirmek için üzerinde çalıştığı yapay zekanın ilerleyen dönemlerde insan sağlığı üzerinde de olumlu etkisi olacağı öne sürüldü. Bilim insanları da, bu iddia üzerine yaptıkları çalışmanın sonuçlarını paylaşarak, bekletilerin çok daha üzerinde bir verim aldıklarını açıkladı. NTV'nin haberine göre, Google'nin, Stanford ve Chicago tıp fakülteleriyle birlikte yürüttükleri çalışmada, hastaların tıbbi geçmişleri bilgisayara kaydedildi. Toplanan veriler titiz bir çalışmayla analiz edilerek insanların ne zaman hastalanacakları ile ilgili verilere ulaşıldı. 

Normal şartlarda uzmanların hastalara ait tüm verileri taraması mümkün olmadığından, doktorların böyle bir tahmin yürütmesi neredeyse imkansız. TIP'ın çaresiz kaldığı noktada devreye giren yapay zeka hızlı veri analizi yaparak hastanın tüm değerlerini elde edebiliyor. Hal böyle olunca yapay zeka TIP dünyasında bir çığır açacak gibi görünüyor. Doktorlar da yapay zekanın kendilerine çok büyük yardımının dokunacağını dile getiriyor. 

Haber İçin Tıklayın : https://www.habermat.com/haber/1718/yapay-zeka-insanlarin-ne-hastalanacagini-onceden-tahmin-edebilecek.html

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

reklam