logo, sosyolab, internet, teknoloji, haber

Sosyolab size teknoloji ve internet dünyasına dair en güncel haberler ve öğretici rehberler sunmayı amaçlayan bir girişimdir.
reklam

Windows 10’da Bilgisayar Adı Nasıl Değiştirilir?

windows 10 bilgisayar adı değiştirme

Windows 10, ilk duyurulduğu günden bu yana hep en yeni teknolojileri de beraberinde getireceği yönünde tanıtımlarda yer aldı. Birçok iddialı özelliği beraberinde getiren Windows 10'un asıl olayı Windows 8 ile ortadan yok olan başlat menüsünün geri dönecek olmasıydı. Microsoft, Windows kullanıcılarına verdiği sözü tuttu ve Windows 8 sürümünde yerine metro arayüzü ile karşılaştığımız başlat menüsünü Windows 10'da metro arayüzü ile birleştirerek geri getirdi. Fakat onca yeni özelliğin ve başlat menüsünün bu büyük geri dönüşünün ardında bizi bekleyen bir sürpriz vardı. O da nereye kaybolduğu bilinmeyen Windows 10 bilgisayar adı değiştirme ayarıydı. Aslında bilgisayar adı değiştirme ayarı önceki Windows sürümlerinde olduğu gibi her zamanki yerindeydi. Fakat bu ayarı Ayarlar uygulamasında arayanlar aradığını bulmakta biraz zorlanmış olsalar da bazıları istediğine ulaşmayı başardı.

Windows 10 Bilgisayar Adı Değiştirme

Windows 10 bilgisayarınız adını değiştirmek için izleyebileceğiniz 2 yol vardır. Bunlardan biri varsayılan Bilgisayar özelliklerinden yapılan ayardır. Bir diğeri ise Ayarlar uygulamasından yapılan ayardır. İlk yöntem ile Windows 10'da bilgisayar adı değiştirme adımlarına başlayalım.

Bilgisayar Özelliklerinden Bilgisayar Adı Değiştirme

İlk olarak masaüstünüzden Bu bilgisayar ikonuna sağ tıklayın. Eğer masaüstünüzde bu ikon yoksa bir başka rehberimizde kaybolan bilgisayar ikonunu nasıl getireceğiniz anlatacağız. Şimdilik başlat tuşuna veya arama butonuna basarak Bu bilgisayar şeklinde aratmanız işinizi görecektir. Sağ tıkladıktan sonra en altta yer alan Özellikler seçeneğine tıklayın ve karşınıza gelen pencerenin sol sütunundaki Gelişmiş sistem ayarları bağlantısına tıklayın. Son olarak açılan pencereden en baştaki Bilgisayar Adı sekmesine geçin ve bilgisayarınızın adını değiştirin.

Ayarlar Uygulamasından Bilgisayar Adını Değiştirme

Windows 10 ile gelen Ayarlar uygulamasını çalıştın ve Sistem > Hakkında yolunu takip edin. Ardından Bilgisayarı yeniden adlandır tuşuna basın ve yeni bilgisayar adınızı belirleyin.

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

reklam