logo, sosyolab, internet, teknoloji, haber

Sosyolab size teknoloji ve internet dünyasına dair en güncel haberler ve öğretici rehberler sunmayı amaçlayan bir girişimdir.
reklam

Whatsapp’ta Toplu Mesaj Nasıl Gönderilir?

whatsapp-ta-toplu-mesaj-nasil-gonderilir

Whatsapp, internet bağlantısının olduğu her yerde, ekstra bir ücret ödemeye gerek kalmaksızın haberleşme olanağı sağlıyor. Bu anlamda çok sevilen bir uygulama olarak tahtını koruyor.

Whatsapp Her Geçen Gün Gelişiyor

Tercih edilirliği arttıkça, Whatsapp da kendini geliştirmeye devam ediyor. Uygulamanın geldiği son noktada, yazılı mesajlaşmaların yanısıra, sesli aramalar ve görüntülü aramalar da yapılabiliyor. Toplu mesajlaşmalarla bir gruba mesaj atmak mümkün. Ayrıca sohbet grupları da oluşturulabiliyor. Güvenlik konusunda da her geçen gün gelişen ve daha güvenli hale gelen Whatsapp, yazışmaları uçtan uca şifreleme yöntemi ile güvenlik altına alıyor. Bu şifreleme sistemi sayesinde, 3. Şahısların yazışmalara ulaşmasının önüne geçiliyor. Tercihe bağlı olarak alınabilen bir diğer güvenlik önlemi de, iki adımlı güvenlik önlemi olarak öne çıkıyor. İsteyen kullanıcılar, Whatsapp uygulamasına şifre koyarak, sadece şifre ile erişim sağlanmasını mümkün kılabiliyor. Kişisel gizlilik açısından bu önlem son derece yararlı.

Whatsapp Toplu Mesaj Özelliği

Whatsapp, kullanıcıların işlerini kolaylaştırarak, toplu mesaj özelliği de sunuyor. Bu özelliği kullanmak için öncelikle Whatsapp’a girilir. Toplu mesaj listesi yazısına tıklanır. Yeni liste seçilir ve kişiler seçmeye başlanır. Toplu mesaj listesine eklemek için kişiler seçilirken, isim yazılarak seçim yapılabilir. Ayrıca, kişi listesi gözden geçirilerek, kişilerin isimlerinin yanında bulunan artı ikonuna basılarak da kişiler listeye ilave edilebilir. İstenilen kişilerden oluşturulan toplu mesaj sayfasına yazılan her mesaj, listede bulunan kişilere ulaşacaktır. Verecekleri cevaplar da yine listeyi oluşturan kişiye ulaşacaktır.

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

reklam