logo, sosyolab, internet, teknoloji, haber

Sosyolab size teknoloji ve internet dünyasına dair en güncel haberler ve öğretici rehberler sunmayı amaçlayan bir girişimdir.
reklam

Whatsapp İki Adımlı Doğrulama Nasıl Yapılır?

whatsapp-iki-adimli-dogrulama-nasil-yapilir

Güvenlik açıklarını hızla kapatan uygulama, artık güvenlik adımlarında kişiselleştirilebilir ayarlar da sunuyor. Bunlardan bir tanesi de iki adımlı doğrulama uygulaması olarak öne çıkıyor. İki adımlı doğrulama sayesinde, Whatsapp uygulamasındaki yazışmalar ve bilgiler artık daha da güvende oluyor. Arttırılmış güvenlik önlemleri sayesinde, iki adımlı doğrulama uygulaması kullanılmadan da güvenliğin üst düzeyde tutulduğunun bilinmesi gerekiyor. Yazışmalar kendi içinde şifreleniyor. Bu anlamda, iki adımlı doğrulama uygulaması, tamamen kişisel tercihe bağlı bir seçenek. Bilgilerine ekstra bir güvenlik sağlamak ve yazışmalarını meraklı gözlerden korumak isteyenler için ideal bir sıkı güvenlik önlemi olduğu söylenebilir.

İki Adımlı Doğrulama Uygulamasını Kullanma

Whatsapp kullanımında, telefon doğrulama işlemi yapıldığında, iki adımlı doğrulama uygulaması kullanıldığı takdirde sizin tarafınızdan evvelden oluşturulmuş olan 6 basamaklı şifre istenecektir. Bu şifreyi unutmanız halinde, iki adımlı doğrulama uygulamasını devredışı bırakmak için programdan bir bağlantı isteyebilirsiniz. Belirtmiş olduğunuz elektronik posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir. Bu bağlantıya tıklayarak, iki adımlı doğrulama uygulaması pasif edilebilir.

İki Adımlı Doğrulama Uygulamasını Aktif Etme

Öncelikle Whatsapp uygulamasına giriş yapılır ve Ayarlar menüsüne tıklanır. Bu menüde Hesap başlığına tıklanır. Açılan ekranda İki Adımlı Doğrulama ibaresi görülecektir. Bu ibareye tıklanarak Etkinleştir denilir. Bu noktada 6 haneli bir şifre oluşturulması istenecektir. Kullanılmak istenen şifre yazılır ve doğrulamak için tekrar aynı şifre girilir. Şifrenin unutulması halinde, uygulamayı pasif etmek için bağlantının gönderileceği elektronik posta adresi istenen alana girilir. Onaylandıktan sonra iki adımlı doğrulama uygulaması aktif olacaktır ve bu uygulamanın devredışı bırakılması istenirse yine aynı menüden pasif edilmesi mümkündür.

Etiketler: , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

reklam