logo, sosyolab, internet, teknoloji, haber

Sosyolab size teknoloji ve internet dünyasına dair en güncel haberler ve öğretici rehberler sunmayı amaçlayan bir girişimdir.
reklam

Skype Aramaları Nasıl Kaydedilir?

skype-aramalari-nasil-kaydedilir

Özellikle evden çalışanlar veya farklı ülke ya da şehirlerdeki departmanlarıyla, müşterileri ile sık sık çevrimiçi toplantı yapanlar Skype uygulamasını sık sık kullanırlar. Bunun en büyük avantajı kamera görüntüsü, ses ve masaüstü görüntüsünün aynı anda paylaşılabiliyor olmasıdır. Görüşmelerin bireysel yapılabilmesi ve güvenli olması da Skype kullanımının tercih edilme sebeplerindendir.

Çevrimiçi toplantılarınızı bir nedenle kayıt etmek istiyor olabilirsiniz. Daha üzerinde çalışmak ya da toplantı tutanağı niteliği taşıması açısından bu görüşmelerin kayıt edilmesi oldukça faydalıdır. Peki Skype aramalarını kaydetmenin yöntemi nedir?

Skype Aramalarını Kaydetme Yöntemi Nedir?

Skype, yapılan görüntülü ya da sesli aralamaları otomatik olarak kaydetme özelliği sunmuyor. Bunu gizlilik koşulları kapsamında tercih etmiyor. Fakat Free Video Call Recorder for Skype gibi ekstra bir uygulama kullanarak Skype aramalarınızı kayıt altına alabilirsiniz. Öncelikle bu kaydı yapmadan önce etik gerekçeleri dikkate alarak karşınızdaki kişiyi bu kayıttan haberdar etmeniz doğru olacaktır.

Adım Adım Skype Görüşmelerini Kaydetmek Nasıl Yapılır?

İlk adım olarak, Free Video Call Recorder for Skype uygulamasını Google'da arayarak güvenli bir kaynaktan kolayca buluyor ve bilgisayarımıza indirin..

Uygulamayı başlatarak, herhangi bir görüşme yapmadan önce tercih ettiğiniz ayarların düzenlemesini yapın. Bu tercihler "yalnızca ses kaydetmek, yalnızda karşı tarafı kaydetmek, tüm tarafları kaydetmek" şeklinde olabilir. Bu seçimi yaptıktan sonra kaydettiğiniz dosyaların nerede depolamasını istediğinizi de arayüzden seçin.

Bütün ayarları yaptıysanız tek yapmanız gereken Skype görüşmesini başlatmaktır. Çağrı başlar başlamaz uygulama kayıt almaya otomatik olarak başlayacaktır. Elbette kaydı manuel olarak başlatmak için kırmızı renkli "kaydet" butonuna da tıklayabilirsiniz.

Uygulamayı daha da özelleştirmek için video kodlayıcı, bit hızı, kare hızı, çözünürlük gibi detayları da düzenleyebilirsiniz. Bu uygulama hiç kuşkusuz Skype kayıtlarında işinizi oldukça kolay hale getirecektir.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

reklam