logo, sosyolab, internet, teknoloji, haber

Sosyolab size teknoloji ve internet dünyasına dair en güncel haberler ve öğretici rehberler sunmayı amaçlayan bir girişimdir.
reklam

15 Temmuz Roportajları

15 temmuz röportajları o gece halkın yazmış olduğu destanı konu alır. 15 Temmuz 2016 Cuma akşamı, TSK’nin içerisindeki cuntacılar, devletin tank, silah ve güçlerini kullanarak, devletimiz yok etmek adına bir girişim yapmışlardır. Halk darbenin karşısında yer alarak, canları pahasına da olsa vatanını ve namusunu korumuştur. O gece Türkiye 246 vatan evladını şehit verdi. Çok sayıda yaralımız vardı. Elli yıllık bir yapılanma ile devletin en üst mercilerine yerleşen hain Fetullahcı Terör Örgütü mensupları yapmış oldukları girişim soncunda başarısız oldular ve tutuklandılar. Olayın ardından çok sayıda kişi tutuklandı. Darbede yer alan kilit isimler derhal sorguya çekildi. 15 temmuz tutukluları verdikleri ifadelerde, yılladır içimizde ne kadar çok hain olduğunu bir kere daha ortaya koydu. Onlar, o gece devletin silahını yine aynı devletin halkına kullanacak kadar haindiler.

Onlar 16 yaşında çocukları öldürecek kadar zalimdiler. Onlar devletin bütün askeri ve insani gücünü, devleti yok etmek için kullanan alçaklardı. Yıllarca ilahi bir kimliğe sahip olduğuna inandıkları Fetullah Gülen’e sorgusuzca hizmet etmişlerdi. Onun ağzından çıkan her şey onlar için bir emirdi. Tutuklananlarda çoğu suçsuz olduğunu ifade ederken, Paralel yapıya mensup olduğunu itiraf edenlerde vardı. İtirafçıların ifadeleri, elli yıllık Fetullah Gülen yapılanmasının ne kadar çok hain beslediğini bir kere daha ortaya koydu.

Yıllarca haksızlık yaparak devletin en üst kademelerine kadar yerleşmişlerdi. KPSS, Polislik, Askeri Sınavlar, Tıp sınavları…Sızmadıkları alan yoktu. Tüm bu emekler, kendilerinden olana kucak açıp, olmayanları ezip zulüm etmek içindi. En son zulümlerini de yaptılar. Ancak, muvaffak olamadılar. Halk onlara en güzel cevabı verdi.

Fetullah Gülen’in İade Süreci

15 Temmuz darbesinin ardından Gülen’in iade süreci tekrar gündeme geldi. Gülen’in iadesi daha önceden zaten talep edilmişti. Fatullah Gülen 1999 yılında, hakkında açılan bir dava nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri’ne kaçmıştı. Dini bir cemaat olan Gülen cemaati, zamanla siyasete de burnunu sokan bir örgüt haline geldi. İnsanların dini duygularını kullanarak onları sömüren cemaat, zamanla hem maddi hem de manevi bir güç elde etti. Manevi güçten kasıt, çok sayıda insanın onlara bağlılık yemini vardı. Gülen’in her istediği sorgulanamadan yerine getiriliyordu.

Çünkü Gülen’in müritlerine göre, o ilahi bir kimlikti. Recep Tayyip Erdoğan defalarca bu hain kişinin teslim edilmesini istemesine rağmen, hep bir bahane sunuldu ve somut bir delil istendi. Gülen Terör Örgütünün yaptığını tüm dünya basından gördü ve izledi. İtirafçılar emri Fetullah Gülenden aldıklarını itiraf etmelerine rağmen dost görünümlü düşmanlarımız geçerli bir delil talep etmekteler. Bu nedenle fetönün iadesi yapılmadı.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

reklam